Przekonajcie się, jak wiele Trójmiasto może zaoferować rodzinom z dziećmi. Morze, plaże, lasy, wspaniałe krajobrazy, całe mnóstwo wartościowych zabytków, a do tego jeszcze gama przeróżnych atrakcji dla dzieci – tak prezentuje się Trójmiasto. Zarówno w Gdańsku, Gdyni, jak i Sopocie można znaleźć wiele miejsc, w których maluchy miło spędzą czas, a także dowiedzą się czegoś ciekawego. Wszystkie trzy miasta są doceniane przez turystów z Polski i zagranicy, stale się rozwijają i udostępniają coraz więcej nowoczesnych atrakcji, które Wasze pociechy pokochają.
Jeden z największych skarbów Trójmiasta. Piaszczyste, szerokie i doskonale zagospodarowane. Różnorodność tutejszych plaż jest tak wielka, że każdy znajdzie coś dla siebie – są plaże w centrum miast i na zupełnym uboczu, gwarne i ciche, posiadają świetną infrastrukturę, strzeżone kąpieliska i są obowiązkowym punktem dla każdego odwiedzającego Trójmiasto.
Następną atrakcją związaną z morzem są rejsy różnego rodzaju statkami, dostępne w całym Trójmieście. Najbardziej popularne są tzw. tramwaje wodne, które w sezonie kursują z dużą częstotliwością i stanowią dobrą alternatywę dla komunikacji lądowej, zwłaszcza w przypadku jednostek pływających na Półwysep Helski (wypływają z Gdańska, Gdyni i Sopotu). Tramwaje wodne kursują też w obrębie Gdańska, m.in. na Westerplatte czy do Sobieszewa, co daje świetną okazję do zwiedzania i poznawania miasta od strony wody. Poza tym można skorzystać z oferty rejsów wycieczkowych po Zatoce Gdańskiej czy połączenia między Sopotem a Gdańskiem.
Skoro o statkach mowa, to wypada wspomnieć także o jednej z najbardziej znanych polskich jednostek – okręcie wojennym „Błyskawica” zacumowanym przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. To najstarszy na świecie niszczyciel (służy od 1937 roku). Obecnie jest udostępniony do zwiedzania – znajduje się w nim oddział Muzeum Marynarki Wojennej. Bogate wyposażenie statku, m.in. podwójne działo przeciwlotnicze czy siłownia robią na maluchach ogromne wrażenie. Prezentowane są tu także wystawy o tematyce morskiej.
Kolejny w Trójmieście statek-muzeum, który jednocześnie jest pierwszą jednostką w całości zbudowaną w Polsce po II wojnie światowej. Został zwodowany w 1948 roku w Stoczni Gdańskiej i otrzymał imię po jednym z traserów – Stanisławie Sołdku. Do 1981 roku statek odbył blisko 1500 podróży. Od wielu lat stoi zacumowany w Gdańsku przy Ołowiance. Zwiedzać można 5 poziomów, w tym maszynownię, która stanowi swoisty zabytek techniki. Można tu również zobaczyć ekspozycję modeli statków zbudowanych w Stoczni Gdańskiej.
Tuż naprzeciw Ołowianki i Sołdka, zaraz obok słynnego „Żurawia” działa nowoczesna placówka edukacyjna, która również należy do Narodowego Muzeum Morskiego. To Ośrodek Kultury Morskiej. Znajduje się w nim wiele interaktywnych stanowisk odzwierciedlających kontakty człowieka z morzem, jak np. wielki basen ze zdalnie sterowanymi modelami statków, wózek widłowy czy batyskaf. Na uwagę zasługuje też wystawa „Łodzie ludów świata”.
Sprawdź koniecznie:
25 najlepszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku wg. Dzieckowpodrozy.pl
Pozostając przy niezwykle ważnej dla Trójmiasta tematyce morskiej, warto wspomnieć o mieszczącym się w Gdyni Akwarium. Mieszka w nim ponad 1500 wodnych stworzeń z ponad 250 gatunków. Można tu zobaczyć niezwykłe ryby, płazy i gady, m.in. piranie, krokodyle, ośmiornice, rekiny czy anakondę. Dużą atrakcją jest też kolorowa rafa koralowa. Poza tym są tu także wystawy w części muzealnej.
Następna porcja wrażeń czeka na maluchy i ich rodziców w Muzeum Motoryzacji w Gdyni. Prezentowana tu jest jedna z największych w Polsce kolekcji zabytkowych samochodów i motocykli, ustawionych na zrekonstruowanej uliczce z lat 20. XX wieku. Choć wiele z nich ma już blisko 100 lat, wszystkie są sprawne i posiadają jedynie oryginalne części. Niezwykle cenne są m.in. Ford T z 1926 roku czy Buick Master Six z 1925 roku. Pojazdy są opisane, dzięki czemu można bliżej je poznać.
Instytucja stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Działa na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Centrum nauki pełne nowoczesnych technologii i interaktywnych stanowisk pozwoli maluchom szybko i łatwo poznać skomplikowane zjawiska m.in. z zakresu fizyki, biologii czy hydrologii. Można tu doświadczyć trzęsienia ziemi albo podnieść samochód jedną ręką. Są też wynalazki Leonarda da Vinci przedstawione w wirtualnym świecie.
Park naukowy położony w samym centrum Gdańska, na terenie zabytkowych fortyfikacji z XIX wieku. Na świetnie zorganizowanych wystawach multimedialnych można samemu przeprowadzać doświadczenia, poznawać prawa fizyki, historyczne niuanse czy dowiedzieć się, jak powstała Ziemia. Ze względu na patrona centrum – słynnego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza – dużo miejsca zajmuje tu też astronomia, przedstawiona w spektakularny sposób. Na terenie Hewelianum znajduje się też Góra Gradowa – jeden z najlepszych punktów widokowych miasta.
Szlak turystyczny, który wiele dzieci potrafi zachęcić do zwiedzania Gdańska. Spacerując po mieście, można natrafić na wykonane z brązu figurki lwa Heweliona (jego imię to połączenie nazwiska Heweliusza i angielskiego „lion” czyli lew) przy różnych zabytkach i atrakcjach. Zobaczymy go jako marynarza, astronoma czy piłkarza. Szlak najlepiej zwiedzać, korzystając z aplikacji mobilnej iLEo, dzięki której można usłyszeć ciekawe opowieści Heweliona.
Tu także można spotkać lwy, choć tym razem prawdziwe (w końcu lew to symbol Gdańska). W oliwskim zoo, położonym na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, mieszka w sumie 200 gatunków zwierząt z różnych stron świata, w tym wyjątkowo rzadkie i zagrożone. Oprócz lwiarni działa tu też ptaszarnia i gadziarnia. Zobaczymy tu wielbłądy, słonie, kangury, żyrafy czy hipopotamy. Dodatkowo można odwiedzić na miejscu park linowy, małe zoo albo park dinozaurów i przejechać się kolejką.
Doskonałe miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pośród leśnej scenerii czeka tu mnóstwo atrakcji dla aktywnych, dostosowanych do każdego wieku, m.in. paintball, parki linowe, quady, tory przeszkód, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, dmuchane zjeżdżalnie, domki na drzewach i Osada Indian. Organizowane są różnego rodzaju gry terenowe i podchody, ogniska i urodziny. A to wszystko na granicy Gdyni i Sopotu, z widokiem na Zatokę Gdańską.
Prawdziwe centrum rozrywki znajdujące się przy słynnym Energa Stadionie w Gdańsku, gdzie rozgrywane były mecze Euro 2012. Oferta Fun Parku jest niezwykle różnorodna. Można pojeździć na torze wrotkarskim albo na gokartach, zagrać w elektronicznego paintballa na Arenie Zoltar, pobawić się w parku trampolin lub w jednym z 4 escape roomów. Na miłośników mocniejszych wrażeń czeka kolej tyrolska rozwieszona między trybunami stadionu oraz skok na Bungee.
Jedyny aquapark w Trójmieście, dzięki któremu nawet w deszczową pogodę można cieszyć się wodą. Oprócz basenu rekreacyjnego i pływackiego działa tu basen dla dzieci z małymi zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i gejzerami. Są też baseny zewnętrzne, w tym jeden całoroczny, 2 duże zjeżdżalnie (szybka i familijna), dzika rzeka, wanny z hydromasażem, spa i bowling.
Sprawdź również: Aquapark Reda – z rekinami i wodnym placem zabaw dla dzieci
Koło widokowe położone w samym centrum Gdańska, dzięki czemu widać z niego doskonale starówkę z wieloma cennymi zabytkami, gdański stadion, a przy dobrej pogodzie nawet Hel. Ma 50 m wysokości i 36 klimatyzowanych gondoli. Przejażdżka trwa około 15 minut. Wieczorem koło jest podświetlane. Tuz obok działa Strefa Relaksu, w której odbywają się ciekawe imprezy.
„
Copyright © 2024 Powered by SanConsulting