1. Czy ubezpieczenie na życie przydatne jest w turystyce krajowej?

    Polska posiada wiele walorów turystycznych, a my – Polacy – często nie jesteśmy ich świadomi. Wyjeżdżamy za granicę, podziwiamy kolejne zabytki, zapominając, że i we własnym kraju jest tysiące miejsc wartych odwiedzenia i zobaczenia na własne oczy. Podczas uprawiania turystyki krajowej wiele może się stać, a spotykające nas niespodzianki nie zawsze muszą być przyjemne. Z tego względu warto wykupić sobie ubezpieczenie. Czy jednak ubezpieczenie na życie będzie tu właściwym wyborem?

    Zasadniczy cel ubezpieczenia na życie

    Klienci w przeważającej liczbie przypadków decydują się na wykupienie indywidualnego, terminowego ubezpieczenia na życie po to, aby zadbać o bezpieczeństwo finansowe swoich bliskich. Najbardziej uzasadnione jest zawarcie umowy ubezpieczeniowej wówczas gdy klient posiada w swoim bezpośrednim otoczeniu osoby, które są zależne od niego pod względem finansowym, np. małoletnie dzieci czy niepracującą żonę. Jeśli by go zabrakło, najbliżsi nie pozostaną bez środków do życia. Te zostaną im zapewnione przez ubezpieczyciela, który po śmierci osoby ubezpieczonej wypłaci sumę ubezpieczeniową.

    Podczas uprawiania turystyki krajowej może dojść do nieprzewidzianych sytuacji, stanowiących zagrożenie dla zdrowia, a niekiedy nawet życia. Wspinaczka wysokogórska, uprawianie surfingu czy wyczynowej jazdy na rowerze, to sporty wysoce niebezpieczne. Bywa, że turysta wyrusza np. w góry i nigdy z nich nie wraca. W takim przypadku ubezpieczenie zapewnia wypłatę świadczenia.

    Także przy chorobie i operacjach

    Turystyka może stwarzać ryzyko wystąpienia nieszczęśliwego wypadku wymagającego hospitalizacji czy przeprowadzenia operacji chirurgicznej. Wiele firm ubezpieczeniowych, w tym Signal Iduna daje swoim klientom decydującym się na ubezpieczenie na życie możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe umowy ubezpieczeniowe. Dzięki temu klient uzyskuje ochronę ubezpieczeniową m.in. na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu, operacji chirurgicznych czy trwałego kalectwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. Rozszerzając ochronę ubezpieczeniową o dodatkowe polisy dołączone do ubezpieczenia na życie, klient firmy ubezpieczeniowej zapewnia sobie i swoim najbliższym świadczenia na wypadek ciężkich sytuacji, do jakich może dojść podczas wyjazdów. Z tego tytułu, jeśli jest się entuzjastą turystyki i sportów wysoce „kontuzjogennych” lub niebezpiecznych, warto zainteresować się solidnym ubezpieczeniem na życie. 

Kategorie
Aktualnosci
Pogoda

Wakacje Atrakcje Turystyczne